Yamal

Tento speciál sdílí své jméno s nejsilnějším atomovým ledoborcem na světě. Také s ním má leccos společného. Například to, že se ve svém živlu každý dostane tam, kam se dostane už pouze helikoptéra.

Na první pohled by se dalo soudit, že jde o Trekol. Toto vozidlo má však na svědomí výrobce JSC "Yamalspetsmash". Podobně jako Trekol, i Yamal využívá pneumatik s extrémně nízkým tlakem na přejížděný povrch, které umožňují vozidlu nejenom průjezd po jakkoli hluboké sněhové pokrývce, ale také plování po vodní hladině. Jako základ pro tento speciál však tentokrát slouží UAZ 3163 Patriot, vybavený motorem ZMZ 2.7 16V, který je homologován pro vozidla UAZ i v České republice. Vozidlo pod označením Yamal H4 spojuje spolehlivost a pohodlí, které UAZ Patriot své posádce poskytuje, spolu s neuvěřitelnou terénní prostupností, kterou nabízí Trekoly. 

Výrobce k produkci tohoto speciálu vedl logický úsudek. Většina v Rusku vyráběných plovacích vozidel je sice legální k provozu na silnici, nicméně díky svému brutálnímu vzhledu a absenci jakékoli komfortní výbavy jsou tato vozidla prakticky použitelná pouze pro obyvatele odlehlých oblastí Ruska, kteří příliš luxusu nevyžadují, anebo pro pracovní aplikace. Dosud nebyl dispozici automobil tohoto typu, který by nabízel posádce príjemný vzhled a komfortní výbavu, díky čemuž by byl použitelný celoročně, nikoli pouze jako pracovní stroj. Yamal H4 disponuje vším, co běžný UAZ Patriot. Lze jej tedy objednat s elektrickými okny a zrcátky, dvojitým topení a vyhřívanými sedadly, devíti místy k sezení, nebo i klimatizací. Ta sice přijde nazmar ve sněhu, živlu Yamalu vlastním, ale při letní vyjížďce po hladině rybníka jistě přijde vhod.

 

 


 
spec UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ