Viking 2992

Další z řady plovacích vozidel je Viking 2992. Tento automobil vznikl jako odpověď na Trekol, který je spojí povahou především pracovním offroadem. Na rozdíl od něj je Viking koncipován osobní vozidlo, určené pro případ jaderné války či jiného apokalyptického scénáře, kdy silnice ani cesty už neexistují. 

Viking je SUV monstrózních rozměrů. Nabízí 7 míst k sezení, přičemž řidič sedí uprostřed. Vozidlo disponující benzínovým, či volitelně naftovým agregátem dosahuje rychlosti na souši až 60 km/h, ve vodě pak 10 km/h. Na rozdíl od většiny plovacích vozidel, toto není poháněno svými velkými koly. Vůz má svůj vlastní proudový pohon pro provoz na vodní hladině. 

Na silnici vás Viking odveze až 780 km daleko, v terénu pak velmi úctyhodných 550 km. Užitečné zatížení 840 kg vozidlu umožňuje vézt mnoho výbavy a zásob, případně další palivové nádrže. Do terénu je vozidlo velice dobře připraveno. Nájezdový úhel 45 stupňů, zadní 51 stupňů, a poloměr otáčení je na takto masivní vozidlo skvělých 8,6 metru! Viking je vybaven samosvornými diferenciály Torsen a světlost vozidla lze regulovat z pracoviště řidiče i za jízdy. Hmotnost prázdného vozu je pouze 1,4 tuny, což ho nejenom dělá řiditelným s "osobákovým Bčkem", ale velice ho to zvýhodňuje v terénu, zejména na sněhu. 


 

Viking není jenom dopravní prostředek. Kabina vozidla s centrálně umístěným sedadlem řidiče je navržena s ohledem na praktičnost. Viking se může stát pojízdným velínem, laboratoří, chatou, anebo multimediálním centrem. V seznamu příplatkových výbav je turbem přeplňovaný motor, hifi soustava, šestistupňová převodovka a další luxusní doplňky. 

 Pokud toužíte o autě, které přežije i konec světa, které nemá ve svojí sbírce každý druhý americký zpěvák či naftový šejk, informujte se u nás na Viking 2992.
 
spec UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ