UAZ - základní informace

Terénní vozidla UAZ se na našem trhu zabydlela především z historických důvodů. Každý, kdo prošel základní vojenskou službou si na UAZ pamatuje jako na "nezničitelné ruské železo". Ne všechno se mění k horšímu - závod UAZ i dnes stále produkuje terénní vozidla, která stále vynikají svou jednoduchostí a mimořádnou průchodností terénem.
I přes celkovou konzervativnost, která obecně v odvětví vozů 4x4 panuje, byl Uljanovský Automobilný Závod schopen kompletně modernizovat řadu svých terénních vozidel. Změny však nebyly překotné a zběsilé, technikům se naopak povedlo skloubit to nejlepší z originálu - odolnost a průjezdnost, s moderním vzhledem a výbavou. 

Ve vínku UAZu zůstala rámová konstrukce - šasi však bylo rozšířeno a vyztuženo pro vyšší odolnost celkově většího vozu. Automobily rovněž stále hrdě drží tradici tuhé nápravy vpředu i vzadu, podélně uloženého motoru, přítomnosti redukční převodovky a dvou palivových nádrží.
V nabídce jsou dvě pohonné jednotky. Moderní turbodiesel ZMZ-51432 CRS, disponující fantasticky nízkou spotřebou a nízko položeným kroutícím momentem, zaujme většinu zákazníků.
  Pro ty, kteří si "turbodieselovým šílenstvím" nenechali poplést hlavu UAZ stále nabízí benzínový agregát. Nízkootáčkové šestnáctiventilové čtyřválce ZMZ jsou dispozici všem, kteří se chtějí s provozními náklady dostat ještě níže. Po vyjmutí jedné ze dvou palivových nádrží, umístěných v prazích vozu, vznikne dostatek prostoru pro zástavbu nádrže LPG! Vaše nové auto na plyn tedy nepřijde ani o rezervu, ani o místo v kufru!

Novinky

Legendy východu a západu

Nedávno proběhlo srovnání a testování dvou legendárních terénních vozidel. Jedno se již nevyrábí, druhé stále ANO!

3.6.2016

Zobrazit celou novinku »

Kavkaz Tour 2015

Tentokrát se tým pana Hladkého vydal s automobilem UAZ na jihovýchod. Cílem byly severokavkazské republiky, poloostrov Krym, Soči a další místa. Více si přečtete v následujícím článku.

16.9.2015

Zobrazit celou novinku »
 
uaz UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ