Trekol

Tento monstrózní automobil je bez nadsázky jedním z nejterénnějších strojů,  které na světě existují. Alespoň mezi kolovými terénními vozidly je králem. Trekol používá speciální bezdušové plovací pneumatiky, díky kterým dosahuje opravdu úctyhodných schopností. Pneumatiky působí na podklad pouze silou 0,1 - 0,4 kg na čtvereční centimetr, což je údaj, kterým běžně disponují sněžné rolby. Díky tomu je možné Trekol použít v naprosto jakémkoli terénu, kde si běžný kolový automobil již neporadí, ať už je jím hluboký sníh, bláto, písek, bažina, ledové plochy s rizikem boření, nebo rovnou jezero. 

Jediným dalším strojem, schopným stejné průjezdnosti je pásové vozidlo, anebo vznášedlo. Pásák však není na rozdíl od Trekolu možné běžně a legálně provozovat na silnici. Vznášedlo si zase neporadí s hornatým a kopcovitým terénem a přejezdy nerovností či překážek. 

Trekol disponuje laminátovou karoserií, konstruovanou z prostorového rámu a speciálních panelů s tepelně izolačními vlastnostmi. Díky tomu je Trekol schopen bezpečně operovat v teplotách od -60 do +60 stupňů Celsia. Automobily jsou dispozici v několika variantách. Základem jsou čtyřkolové modely 39445, skýtající až 5 míst k sezení a užitečným zatířením 500 kg. Možné je zakoupit i šestikolový 39294, kde je obsaditelnost 8 osob, užitečné zatížení 700 kg. Na silnici je Trekol schopen uhánět rychlostí až 80 km/h a pohání jej volitelně naftový turbodiesel 2.4 l, anebo benzínový agregát stejného objemu s možností přestavby na LPG. Turbodiesel monstru dovoluje velice přijatelnou spotřebu - 17 litrů paliva na 100 km v kombinovaném provozu silnice / terén. 

Trekol je opravdu jedinečný stroj, se kterým snadno překonáte vodní překážky a jakýkoli terén. Automobil je možné provozovat na pozemních komunikacích a v Rusku jej řadí do kategorie SUV!

 
 
spec UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ