Plovací UAZy

V roce 1996 začala ruská společnost Trekol s produkcí speciálních plovacích vozidlech. Jejich společným znakem bylo použití mostrózních pneumatik, které si společnost sama vyrábí a které jsou určeny k umožnění plování celého automobilu. Z počátku byly na plovací a všeterénní automobily přestavovány především UAZy 3151. Později společnost Trekol vyvinula své vlastní všeterénní vozidlo, avšak UAZy stále zůstaly v nabídce jako cenově dostupnější verze. 

Pod označením UAZ 39041 Trekol je nabízen UAZ 3151 Hunter, zásadním způsobem modifikovaný pro použití plovacích pneumatik. Automobil je vybaven čtyřstupňovou převodovkou, spojenou s dvoustupňovou redukční skříní, jako motor je volitelně možné použít benzínový agregát ZMZ 2.7i 16V, anebo turbodiesel Iveco F1A. Spotřeba se pohybuje průměrně kolem 14 l / 100 kilometrů, což všeterénní vozidlo jasně zvýhodňuje v porovnání s pásovým.

Hlavní výhodou tohoto vozu je kromě možnosti plavat (až 10 km/h) především velice nízký tlak, způsobený na přejížděný podklad. Vůz je tak možné použít v jakkoli hlubokém sněhu, blátě, bažině, písčitém podkladu, anebo na běžné silnici. Ano, Trekol je i přes svůj monstrózní vzhled legální pro použití na silnici. 

Pokud vás zaujala možnost vybavit vozidlo plovacími pneumatikami, berte v potaz, že na plovací automobil může být přestavěno i jakékoli jiné vozidlo UAZ, ať už jde o nejnovější Patriot, anebo o Buchanku. V Rusku jsou běžně přestavované i vozy GAZelle, které jsme schopni rovněž zprostředkovat a přihlásit do provozu v ČR.

 

 
 
spec UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ