Plovací GAZelly

Trekol, společnost vyrábějící speciální plovací vozidla, je především producentem plovacích pneumatik, kterými je možno vybavit rozličná vozidla. Avšak pouze vozy UAZ a GAZelle jsou schváleny pro provoz i na pozemních komunikacích. 

Hlavní výhodou plovacích vozidel je kromě možnosti plavat (až 10 km/h) především velice nízký tlak, způsobený na přejížděný podklad. Vůz je tak možné použít v jakkoli hlubokém sněhu, blátě, bažině, nebo písčitém podkladu. Na zpevněném povrchu je k nezaplacení extrémní světlost, kterou vozidlu dovolují portálové nápravy.

Prvními plovacími automobily byly z počátku (1996) vozidla UAZ 3151, přestavěná a upravená na plovací vozy. Rusové se ihned naučili nový druh terénního prostředku používat, o mimořádné popularitě svědčí mimo jiné fakt, že polvacích vozidel Trekol bylo za prvních deset let vyrobeno více než 6 tisíc kusů. UAZ v modifikaci Trekol si můžete zakoupit i jako model, vyráběný předními výrobci hraček a modelů!  

Pokud vás zaujala možnost vybavit vozidlo plovacími pneumatikami, berte v potaz, že na plovací automobil může být přestavěno i jakékoli jiné vozidlo GAZ či UAZ. Pokud je vašim cílem osobní automobil, který bezpečně projede jakýkoli terén a nezastaví jej ani vodní plocha, Trekol na platformě UAZ je dostačující. Pokud ale potřebujete také něco odvézt, popřemýšlejte o plovací GAZelle. Plovací valníkový lehký náklaďák, to je pracovní náčiní, které si pro sebe hledá práci samo!
 
spec UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ