Obojživelníky

Poměrně speciální kategorií vždy byly a stále jsou obojživelná vozidla. V našich krajinách je tato kategorie dopravních prostředků téměř výhradně zastoupena armádní technikou. Je to však obrovská škoda. Automobily schopné překonávat vodní překážky umí být neocenitelné a nahraditelné snad pouze vznášedlem! A to nejenom při záchranných operacích, výzkumu, měřeních a dalších speciálních aktivitách.

Pokud pracujete, nebo se pohybujete v okolí vodních toků či nádrží, jistě znáte potřebu obstarat břeh, molo, chatu za rybníkem, a jediné co vám zbývá je přeložit veškerý materiál a vybavení na loďku. Loďka však většinou nemá elektrický zdroj, uveze příliš málo a o tom, že by něco odtáhla nebo vyprostila nemůže být řeč. 
Co byste v takovou chvíli dali za stroj, který je schopný pohybu po souši, jako běžné vozidlo, a přitom může vjet do vody a obratně se v ní pohybovat! Kromě nabídky pásových vozidel, která jsou většinou pohybu po vodní hladině schopna (například GAZ Bobr), umíme zprostředkovat nákup plovacího automobilu. 

Plovací automobily jsou doménou právě Ruska. Dostupnost plovacích pneumatik umožnila východním výrobcům přestavovat běžná auta na plovací speciály. Plování má jednu zásadní výhodu. Nejste omezeni ponorem, ani blátivým podkladem vodní plochy. Plave na hladině nepořádek? Přejede jej. Nemůžete vyjet vznášedlem kvůli vlnám? Není problém. Není možný pohyb po hladině z důvodu regulací či zákazů? Opět žádný problém, můžete jet jedním kolem po břehu a druhým po vodě! Anebo rovnou po silnici, protože plovací automobily jsou pro použití na pozemních komunikacích legální! Plovací automobily jsou vysoce univerzální vozidla, která v některých ohledech a situacích předčí dokonce i vznášedla. A to v prostředí jim vlastním! 

CENY OBOJŽIVELNÝCH VOZIDEL JSOU INDIVIDUÁLNÍ
 

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ