Balkan Tour II s automobilem UAZ

S UAZem-3160 se letos nadšení cestovatelé vypravili na Balkán. Projeli 12 zemí s celkovým nájezdem 5 100 km, bez větších závad.

Expedice vyjížděla z Mostu a nabrala směr italské Benátky. Poté vůz navštivil malou zemi San Marino a následně ještě menší stát, Vatikán. Zde se UAZík objevil i na náměstí Sv. Petra.

Cesta následně pokračovala do Bari, odkuď se za pomoci trajektu přesunuli do města Bar v Černé hoře. Dále navštívili hlavní město Podgorica a poté směřovali do Kosova.

V Kosovu s UAZem navštívili rozdělenou obec Kosovská Mitrovica, Prištinu, či památník Gazimestan na Kosově poli.

Dalším náročným bodem na cestě, který musela expedice překonat, byl přejezd pohoří Tomorri -  Kulmakës v centrálním albánském distriktu Skrapar.

Zpočátku byly cesty přijatelné s lehkým off-roadovým dováděním, následně však začal doslova drastický trial s cestovní rychlostí do 5 km/h.

UAZ si však se všemi nástrahami poradil, mohl pokračovat do Řecka na ostrov Corfu.

Při cestě zpět projížděli přes Makedonii a hlavní město Skopje, následně přes Srbsko, kde projížděli Bělehradem. Přes Budapešť a Bratislavu se výprava vrátila zpět do České republiky a do Mostu.

Podrobnější trasa expedice: Most - Venezia - San Marino - Řím (Vatikán) - Bari... trajekt ... Bar - Podgorica - Péč - Kosovska Mitrovica - Priština - Gračanica - Tetovo - Ohrid - Pogradec - pohoří Tomori - Polican - Corovode - Përmet - Igoumenitsa ... trajekt Corfu... Bitola - Skopje - Beograd - Budapest - Bratislava - Most.

 

8.8.2014
Zpět na stranu Novinky

 
uaz UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ