Do Magadanu vozem UAZ Patriot

 Občas se člověk rozhodne, že pojede na výlet. Někdy se může takový výlet značně prodloužit. Pokuď tedy máte auto vhodné do terénu a schopné jakékoli cesty bez ohledu na množství kilometrů.

 

Pokuď máte v garáži UAZ Patriot, můžete si říci, že pojedete tam, kde nejsou časté asfaltové silnice. Můžete jet do Afriky, jako jel letos UAZ-3160, nebo do Mongolska, jako UAZ Hunter.

Expedic se však jelo mnohem více. Nyní vám přinášíme fotografie z cesty do města Magadan,  kam vede známá "Cesta kostí". UAZ Patriot ze Slovenska cestu zvládl. 

Jelo se přes Ukrajinu a Volgograd, cesta dále pokračovala na Samaru, Ufu a přes pohoří Ural do Čeljabinsku. Tam již začínala Sibiř, ale stále před nimi byla většina cesty.

Přes poměrně známá města Omsk, Novosibirsk a Krasnojarsk dorazil Patriot se slovenskou posádkou k Bajkalu a Irkutsku. Po silnicích kolem nejhlubšího jezera světa dojeli do Ulan-Ude.

Jak jste si mohli přečíst v jiném článku, posádka vozu UAZ  Hunter letos z Ulan-Ude pokračovala na jih do Mongolska, ale posádka Patriotu jela dál na východ. Cesty se zhoršovaly, příroda byla stále krásnější. "Kousek" za Čitou (920 km) posádka odbočila na sever. Ze Zabajkalského kraje směřovala do republiky Sacha (Jakutsko) a nakonec i do hlavního města Jakutsk. 

Toto město je hodně zkoušeno přírodou. V létě vysoké teploty šplhající k + 40 °C, v zimě naopak klesá teplota k - 50 °C. Na jaře a na podzim jsou silnice plné bahna. 

Pokuď se chcete z Jakutska dostat autem ještě dál, nezbývá než silnice M56 Kolyma, vedoucí do Magadanu. Ten leží u Ochotského moře. "Cesta kostí" je však velice náročná. Byla budována vězni od 30. do 70. let. Dnes sice existuje novější trasa této silnice, asfalt však z celkových 2 000 km najdete jen na stokilometrovém úseku.

Silnice vede přes horskou pláň, kde klesají v zimních měsících teploty k - 70 °C. Přes velké množství kopců a řek ubýhala cesta opravdu pomalu. O to více byla dobrodružnější.

 Do cíle své dlouhé cesty se  nakonec i po výměně prasklého tlumiče dostali. Magadan je přivítal.

Po příjezdu do Magadanu a prohlídce okolí se expedice nalodila na loď a odplula do Vladivostoku. Na břehu Tichého oceánu se z lodě přesunuli na vlak a pokračovali po železnici. Přes Čitu, Ulan-Ude a další Sibiřská města se dostali až do Evropy. Konečnou stanicí byl Petrohrad.

Z tohoto historického města pokračoval UAZ Patriot přes Pobaltí a Polsko domů na Slovensko.

Další fotografie najdete v samostatné galerii.

 

17.12.2013
Zpět na stranu Novinky

 
uaz UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ