Afrika Tour 2013

 UAZ-3160, tři cestovatelé z Čech a dlouhá cesta téměř 11 000 km. Maroko, Západní Sahara a zpět.

To byl jen stručný popis, o co v této expedici šlo.  Tři cestovatelé opět vybrali vozidlo UAZ-3160, se kterým najezdili mnoho expedic na východ - do Íránu, na Balkán, k Baltu, do okolí Černobylu, nebo přes Murmansk až do Norska, k nejsevernějšímu bodu Evropy.

Nyní se rozhodli pro cestu na jih. Nejdřív přes Německo, Lucembursko, Francii, Andoru, Španělsko, Portugalsko. Pak už jen cesta do Gibraltaru a přes Španělsko a za pomoci trajektu pokračovala cesta na Africký kontinent. 

V Maroku je život velice odlišný od našeho, proto jsou v deníku expedice popsány všechny jejich zážitky. Ať už z nakupování, hledání památek, nebo pomoci od místních.

Za celou dlouhou a pro vůz náročnou cestu se objevila jen jedna závada, již při návratu zpět. Prasklo spojkové lanko. Za pomoci improvizace závadu odstranili a dojeli posledních 900 km domů.

Za celou cestu nafotili kolem 1000 fotografií, vybrali jsme některé do galerie Afrika Tour 2013. Pokud také plánujete s ruským vozem expedici, ozvěte se nám, a následně se s námi podělte o vaše zážitky :) .

16.9.2013
Zpět na stranu Novinky

 
uaz UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ