LPG Lada Niva 2131

Nové LPG provedení Nivy je zde...Poloviční náklady na provoz bez omezení vnitřního prostoru!

Přinášíme vám popis zástavby LPG a dalších úprav, které lze provést u pětidvéřové Nivy 2131. Začněme alternativním pohonem.

Speciálně pro Nivu byla upravena plynová nádrž pod zavazadlový prostor. Proto nezabírá žádné místo v zavazadlovém prostoru vozu. Díky této úpravě tedy nedojde k omezení prostoru ve voze, který je v porovnání s krátkou třídveřovou Nivou mnohem prostornější a praktičtější.

Při montáži tohoto sekvenčního vstřikování a nádrže musí projít menší úpravou výfukový systém. Odměnou je však spotřeba LPG 8,5-9 litru na 100 km. Pokuď přepočteme cenu LPG na benzín, jsme u benzínu na 4,5 l/100 km. A to je hodně zajímavé.

Další úpravou, prováděnou na vozech Lada Niva, jsou na zakázku tvarované hagusy od firmy Neumann. U pětidvéřové Nivy je střecha tvarována odlišně, než u třídvéřové Nivy, tomu odpovídá nový typ podélných nosičů.

Na Nivu je často objednáváno také tažné zařízení na 1350 kg. Samozřejmostí jsou plastové podběhy jako praktická vložka, chránící karoserii v okolí pneumatik.

Podrobnou prohlídku pětídvéřové pětimístné Nivy se všemi výše zmíněnými změnami najdete ve fotogalerii.

 

10.9.2013
Zpět na stranu Novinky

 
lada UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ