GAZelle 33027 Single Cab 4x4

Suverénně nejprodávanější varianta vozidel GAZelle. Opět jde o vůz s prostornou třímístnou kabinou tipu single cab, uloženou na poctivém žebřinovém rámu, tento je však osazen pohonným ústrojím typu 4x4. A nejde o žádné podvody typu připojitelný zadní / přední pohon při prokluzu! Nikoli! GAZelle disponuje samostatnou redukční převodovkou, stejně jako ostatní opravdová terénní auta. A to dokonce dvěma druhy!

Pohybujete-li se neustále na cestách, bude pro Vás vhodnější systém odpojitelného předního pohonu. V dobrém počasí, anebo vždy, když není pohon 4x4 přímo vyžadován zkrátka přední pohon vyřadíte pákou na podlaze. Opakujeme pákou! Nikoli elektronicky prostřednictvím krokových motorků, které stačí nešikovně ponořit do bláta, či vystavit je nízkým teplotám pod bodem mrazu a přední pohon zkrátka nezařadíte. Poctivá páka s přímým řazením je jedinou zárukou, že pohon 4x4 zařadíte, i když zapadnete do louže v tom nejhorším počasí mimo civilizaci - tedy tam, kde to doopravdy potřebujete. Se zařazeným předním pohonem je z Vaší GAZelly terénní automobil s redukcemi a zvýšenou průchodností, s vyřazeným naopak tichá dodávka, kde nepřipojený přední pohon nepřidává ani litr spotřeby paliva navíc, dokonce ani zvýšenou hlučnost , opotřebení a vibrace! 

Pokud se naopak pohybujete stále v jedné lokalitě a Váš roční kilometrový nájezd není příliš veliký, úspora na pohonných hmotách a opotřebení předního pohonu pro Vás nejsou tak výrazným hlediskem. V té chvíli je na místě volit permanentní pohon 4x4, kdy se nemusíte zabývat přiřazováním pohonu přední nápravy nikdy. Pouze volíte mezi pomalými redukčními převody, alternativně máte možnost využít i uzávěrku mezinápravového diferenciálu. Tento typ pohonu je vhodný tam, kde bude GAZella využívána většinou jako terénní vůz.

GAZelle se díky své masivní konstrukci a pohonu 4x4 hodí ne nezbytně pouze pro práci. S náležitou výbavou může sloužit jako výborný doprovodný automobil, nosič speciální měřící či manipulační techniky, ale fantazii se meze nekladou. S šikovnou nástavbou se z GAZelly může stát klidně i terénní karavan. Pokud máte nějaký speciální nápad na využití GAZelly, zavolejte nám! 
 

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ