Tigr

GAZ Tigr, ruský armádní speciál, odpověď na americkou legendu, která se dnes již nevyrábí, a jejíž značku odmítly v roce 2010 zakoupit i čínské automobilky. Takový osud však Tigra nikdy nepotká, i v Rusku jde o mimořádně vzácný automobil! Zatímco z konkurence z USA se stal tuctový automobil, Tigr zůstává opravdovou lahůdkou pro znalce.

Tigr prošel před dvěma lety modernizací, nové vozidlo je v prodeji pod označením Tigr-M. Automobil je nově osazován motory JaMZ. Tyto agregáty jsou zastavovány do vojenských i civilních verzí, avšak pro civilní trh je volitelně dispozici i motor Iveco EURO5, který z Tigra udělá o poznání méně hladovou šelmu, která se navíc umí rozběhnout i mimo těžký terén! Na výběr je mezi automatickou a ručně řazenou převodovkou. Krom toho Tigr-M disponuje modernizovaným brzdovým systémem, předehřevem motoru, novým systémem ventilace, vylepšenými uzávěrkami diferenciálů, jsou dispozici nové možnosti rozmístění sedadel v interiéru, volitelně je dostupná i přídavná pneumatická brzda.

Přestože doménou Tigra jsou a navždy budou ozbrojené složky, GAZ představil i výbavový stupeň LIMITED, který automobil přiblíží běžnému řidiči. Modely LIMITED jsou však stavěny pouze na objednávku a jsou individualizovány ku vkusu každého individuálního zákazníka. Tigr tak může do vínku dostat interiér čalouněný do kvalitní kůže, klimatizaci, výkonný audiosystém a v podstatě jakoukoli výbavu, kterou si zákazník přeje.

Všechny zájemce však upozorňujeme, že Tigr není autem pro každého. Tomu kromě bezkonkurenčních parametrů a schopností vozu odpovídá i cena.

 

 
 
spec UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ