Vozidla GAZelle

Každý z Vás jistě zná automobily vyráběné firmou GAZ z Nižného Novgorodu již více než 70 let, přesněji od roku 1932. Právě v tomto roce byla na základě spolupráce s firmou Henryho Forda postavena v Rusku první automobilka na výrobu nákladních a později i osobních či terénních automobilů. 

 V České republice jsou nejznámějšími modely osobních vozidel Poběda či Volha, limuzíny Čajka, terénní automobily GAZ 69 (které se staly základem pro výrobu vozidel UAZ či licenčních rumunských vozidel ARO) a nákladní automobily GAZ 53 nebo 66, které sloužily v naší armádě ještě donedávna.


Vozidla GAZelle dnes v České republice nabízí společnost AMC. Automobily, pocházející z moderního závodu v Rokiškisi (Litva), jsou u nás dále modifikovány - lepší antikorozní opatření, drobná konstrukční vylepšení, zvyšující životnost vozu a případně také montáž pohonu 4 x 4 s odpojovači předních poloos, respektive i montáž rychlejších převodů pro delší cestování. Díky modifikacím AMC jsou GAZelly více než konkurenceschopné západním značkám a jejich uživatelé jsou odměňováni pracovním terénním vozidlem, které nemá na našem trhu ve své cenové skupině konkurenci.
 

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ