Combat

Podnikání ve vyšších sférách může být dosti rizikovým sportem. Tam, kde jde o veliké peníze a o moc se nejde spoléhat na vlastní čisté svědomí, a to i pokud jste si ho až dosud udrželi. Sobecké zájmy konkurentů i partnerů mohou vést až k extrémním případům, kdy je nutné hlídat si své vlastní bezpečí. Je-li však člověk vrcholovým manažerem ve svém oboru, těžko si může dovolit najednou přestat na důležitá setkání a zabednit se ve své vile s ochrankou.


 

Dostanete-li se až do tohoto momentu, začínáte pokukovat po pancéřovaném automobilu. Zatímco nejrozšířenějšími pancéřovanými vozy jsou automobily pro převoz cenin a vojenské automobily, chránící posádku před útokem, specializované firmy po celém světě se zaměřují i na malou skupinu ochrany osobního bezpečí.

Jednou z takových firem byla i Combat Armouring group, která v roce 1998 započala vývoj automobilu, zaměřeného pro ochranu bezpečí těch nejvlivnějších a nejmocnějších lidí na světě. Výsledkem je automobil Combat T-98. 


 

Dostupné jsou tři karosářské verze v různých rozvorech. Dvoudveřový a čtyřdveřový celouzavřený vůz a varianta SUV (kombi). Poměrně zajímavým faktem je, že automobil není postaven na žebřinovém šasi tak, jak je u strojů z Ruska obvyklé. Combat T-98 nabízí samonosnou karoserii, avšak nikoli v podobě tak, jak ji známé z běžných automobilů. Karoserie je konstruována jako samostatný celek, který posádku uchrání dle stupně pancéřování B2 - B7. V nejtěžším případě je dostupná i ochrana před výbuchem miny. 

Automobil sdílí mnoho prvků s americkým SUV Chevrolet Suburban, i motory byly zvoleny americké. Z naftových agregátů je dostupný Duramax 6.6 V8 o výkonu 320 PS a mamutím kroutícím momentu 789 Nm v 1800 RPM. Dostupný je i benzínový motor - GM Vortec 8.1 V8, nabízející výkon 400 PS a 627 Nm už v 3200 RPM. O přenos síly se stará šestistupňový automat značky Allison v kombinaci s dvoustupňovou přídavnou převodovkou.

 

Přední náprava je odpružena torzní tyčí, zadní listovými pery. Každá z náprav je osazena čtveřicí tlumičů, zadní diferenciál je samosvorný. Pneumatiky BF Goodrich mají rozměr 315/70 R17, což samo o sobě hovoří o rozměrech automobilu. 

 Vnitřní výbava je odvislá od přání každého nového majitele. Základ nabídky tvoří vojenské verze, které disponují pouze tím nejnutnějším, tedy pancéřování a posilovač řízení. Ty nejluxusnější nabízí interiér čalouněný do světlé kůže, xenonové světlomety, TV, Internet, LCD obrazovky dle přání cestujících, vícezónovou automatickou klimatizaci, bar a další luxusní prvky.  

 

 


 
spec UAZ GAZ LADA HONKER SPEC

provozováno na systému INET-CMS, vyrobil INET-SERVIS.CZ